دشت فاریاب/ خبری،سیاسی، اجتماعی، عاشقانه، تفریحی
اگر؛ کسی دوان دوان به سوی تو اومد احتمال بده شاید در حالِ فرار از دیگری باشد !
                                                        
درباره وبلاگ

ای کسانی که اینقدر پشت سر من حرف میزنید...

عاشقتونم که اینقدر درگیر منید...
مدیر وبلاگ : یکی از اون ورا
پیوندها
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
‏‎Bijan Arabi‎‏ ‏عکس‏ ‏عصبانی نیستم‏ را درمیان گذاشت.
یک مطلب خواندنی درباره جشنواره شرم آور سی و دوم : جناب ایوبی. به کسانی که شما را تهدید کردند تا «عصبانی نیستم» را از جشنواره حذف کنید بگویید، جوانان این سرزمین هر طور شده این فیلم را خواهند دید، همانطور که سنتوری را دیدند. و این فیلم در خاطره ها میماند. و به آنها بگویید که نمیتوانند تاریخ را عوض کنند. ما به بچه هایمان راستش را میگوییم و مثل پدر و مادرانمان در امانت حقیقت، خیانت نخواهیم کرد.
 

نامه یکی از علاقه‌مندان سینما به رییس سازمان سینمایی پس از نمایش اختتامیه 

جناب آقای ایوبی لطفا به موارد زیر توجه کنید :

1 - انگار شما معنای واژه «اعتدال» را اشتباهی گرفته اید. «اعتدال» این نیست که نه سیخ بسوزد و نه کباب. همچنین اعتدال این نیست که هم سیخ بسوزد و هم کباب !! اعتدال یعنی شما شرایطی فراهم کنید که تمام عقاید و تمام اندیشه ها در جشنواره شرکت کنند و با هم رقابت کنند که این کار را نکردید پس مدعی کلمه مقدس اعتدال و عدل نباشید. شما ناعادلانه برخورد کردید. اصلا مردم برای این امر، به آقای روحانی رای دادند که شعارشان عدالت و امید بود. نه عدالت دیدیم و نه امید. دیشب فقط قلب هایمان بود که درد میگرفت.

2- نمیخواهم بی انصافی کنم. دستتان درد نکند که دست خیلی ها را از سینمای ایران کوتاه کردید. دستتان درد نکند که لحن خوبی دارید ولی اینها به هیچ وجه برای مدیریت سینمای ایران کافی نیست. انتظار مردم از شما بیش از این بود که در میان بهت تماشاگران و بینندگان جشنواره امسال هم بشود مانند جشنواره پارسال.

3 - اینکه در سینما ملت جلوی چشم کارگردان و چند صد نفر تماشاگر، آرای فیلم «عصبانی نیستم» به سطل زباله ریخته میشود و به مردم میگویند که ما ماموریم و معذور(!!)، چه ربطی به اعتدال دارد !؟ از درمیشیان میپرسم که چرا این کار را میکنند جواب میدهد که جای شکرش باقیست که آرای این صندوق را به صندوق شیار 143 نمیریزند!! این بود امید شما ؟ البته ما هم از این قضایا درس گرفتیم. مشت نمونه خروار است. خوب فهمیدیم که در سال 88 چه اتفاقاتی افتاد و با چه کسانی روبرو هستیم ولی شما آمدید تا جلوی اینها را بگیرید و نه اینکه تمام حرفهایتان را با آنها تنظیم کنید. حرف های وزیر ارشاد و آقای نهاوندیان در رابطه با حداقل سینما، شعار محض بود. کاش اصلا آن حرف های تبلیغاتی و شعاری را نمیزدند.

4 - آیا به گوش شما رسید که کسانی که میخواستند فیلم «عصبانی نیستم!» را ببینند از جلوی یکی از سینماها متفرق شدند، آن هم با یگان ویژه !! مگر جنگ است !؟؟ یک جشنواره مگر تماشاگر زیاد نمیخواهد ؟؟ من واقعا گیجم که هیچ حرفی نمیزنید. اگر این قضایا دست شما نیست لااقل حرفی، نامه ای، مقاله ای. چرا میترسید ؟

5 - چرا وزارت ارشاد و سازمان سینمایی خود را بخشی از صدا و سیما میداند !؟ چرا باید صدا و سیما مجری جشنواره را مشخص کند؟ تهدید کردند که میخواهند پخش نکنند ؟ خب به جهنم. پخش نکنند. بهتر از این است که استقلال سینما و وزارت ارشاد زیر علامت سوال گنده برود. مگر جشنواره نیازمند این است که صدا و سیما آن را پوشش دهد ؟ صدا و سیما باید از خدایش هم باشد که مخاطبان خودش را با پخش جشنواره بالا ببرد. چرا انقدر شان سینما را پایین آوردید که صدا و سیما برایتان تعیین تکلیف کند؟

6 - ندیده میتوان حدس زد. اگر فیلم «محمد(ص)» در جشنواره بود. بیشترین سهم از جوایز را میبرد و بعد رستاخیز و بعد چمران. میدانید چرا !!!؟؟ چون حماسه ها تمام نمیشود ! چون در کشور ما و در جشنواره به ظاهر سینمایی ما، کسی با پارامترهای کیفی فیلم کاری ندارد. مصلحت ها حرف میزنند. و واقعا برای درمیشیان ها و حمید نعمت اله ها و امیریوسفی ها و کیایی ها متاسفم که فیلم بی در و پیکر و یک جمله ای «شیار 143» به آنها ترجیح داده شد. فیلمی که احتمالا، اولش سکانس آخرش را گرفته اند و بعد فیلم(اسمش اصلا فیلم نیست) را بر اساس آن ساخته اند !!!

7 - جناب ایوبی. به کسانی که شما را تهدید کردند تا «عصبانی نیستم» را از جشنواره حذف کنید بگویید، جوانان این سرزمین هر طور شده این فیلم را خواهند دید، همانطور که سنتوری را دیدند. و این فیلم در خاطره ها میماند. و به آنها بگویید که نمیتوانند تاریخ را عوض کنند. ما به بچه هایمان راستش را میگوییم و مثل پدر و مادرانمان در امانت حقیقت، خیانت نخواهیم کرد.

8 - دیروز اعتدالتان را «خیلی» دیدیم که فیلم بد رستاخیز و فیلم بدتر پرویز و شرکا، جوایزی را از آن خود کردند که متعلق به کسان دیگر بود. دیروز اعتدالتان را «خیلی» دیدیم [...]

9 - در پایان از سازمان سینمایی و وزارت ارشاد و هر نهادی که در دولت قدرتش را دارد(البته فکر کنم این دولت قدرت هیچی ندارد و به غیر وزیر امور خارجه، هیچکس جسارت حرف زدن و حق گفتن را ندارد)، تذکری به صدا و سیما بدهد. گماشتگان تفکرات سنگی فکر کرده اند که مردم بی شعور و نفهم هستند که برایشان تعیین و تکلیف میکنند که چه صحنه ای را ببینند و چه صحنه ای را نبینند !؟؟ اگر قرار بود اینگونه مردم را بیشعور فرض کنند، بهتر بود از همان اول پخش نمیکردند. این چه بازی بچگانه ای بود که تا اسم «آشغال» یا «عصبانی» می آید، برنامه قطع میشد. این دو کلمه به نظام ضربه های جبران ناپذیر میزد ؟!!؟؟ واقعا انقد می ترسید ؟؟ [...]

10 - و در پایان باید بگویم که ما، کسانی که روزمان شب نمیشود اگر یک فیلم خوب نبینیم، از دست شما و سیاست های عقبگردتان عصبانی هستیم!

به امید موفقیت فیلم «عصبانی نیستم!» در عرصه های بین المللی

یک پلی تکنیکی-منبع: کافه سینما
یک مطلب خواندنی درباره جشنواره شرم آور سی و دوم : جناب ایوبی. به کسانی که شما را تهدید کردند تا «عصبانی نیستم» را از جشنواره حذف کنید بگویید، جوانان این سرزمین هر طور شده این فیلم را خواهند دید، همانطور که سنتوری را دیدند. و این فیلم در خاطره ها میماند. و به آنها بگویید که نمیتوانند تاریخ را عوض کنند. ما به بچه هایمان راستش را میگوییم و مثل پدر و مادرانمان در امانت حقیقت، خیانت نخواهیم کرد.


نامه یکی از علاقه‌مندان سینما به رییس سازمان سینمایی پس از نمایش اختتامیه 

جناب آقای ایوبی لطفا به موارد زیر توجه کنید :

1 - انگار شما معنای واژه «اعتدال» را اشتباهی گرفته اید. ..       «برای دیدن متن کامل به ادامه مطلب مراجعه فرمائید»


ادامه مطلب


نوع مطلب : خبری - سیاسی، اجتماعی، 
برچسب ها : ایوبی، صدا و سیما، اعتراض، سانسور، نامه،
لینک های مرتبط :
موسیقی ایرانیان – خانه هنر (سینما و تلویزیون) / مهر نوشت:
علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی عملکرد صدا و سیما در پخش مراسم اختتامیه
 جشنواره با سانسور را مورد انتقاد قرار داد.
ادامه مطلب


نوع مطلب : خبری - سیاسی، 
برچسب ها : علی مطهری، نماینده مجلس، تهران، ایران، سانسور، اختتامیه، صدا و سیما،
لینک های مرتبط :
دل‌ها را از کینه‌ها پاک کنیم، مداوم به گذشته نپردازیم، بیشتر به فکر امروز و فردای کشورمان باشیم/ مگر می توان تحمل کرد یک مرد 9 هزار میلیارد تومان پول این ملت را ببرد؛ کجا برده است؟
رئیس جمهور گفت :‌ دولت تدبیر و امید با مردم عزیز پیمان می بندد که بر اهداف و آرمان های انقلاب و نظرات مردم ، منویات مقام معظم رهبری و خواست ملت بزرگ ، عزت و سربلندی کشور پافشاری و این دولت برای تحقق این اهداف تا پای جان ایستادگی خواهد کرد .

به گزارش عصر ایران به نقل از واحد مرکزی خبر، حسن روحانی در مراسم گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی گفت: انقلاب ما برای احکام عزت آفرین و مسیر نجات بخش اسلام در این سرزمین بود.

وی افزود: رژیم گذشته به دنبال دین زدایی بود اما مردم ما در پی استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی بودند.

رئیس جمهور گفت: امروز ما خوشحالیم که بعد از 35 سال روز به روز به اهداف بلند و آرمان های بلند انقلاب نزدیک و  و نزدیک تر شده ایم.

روحانی در ادامه گفت: مردم ما در سالی که گذشت و رو به پایان این سال هستیم در خرداد امسال در چارچوب تدابیر مقام معظم رهبری حماسه عظیم و بزرگی را آفریدند.وی افزود: پیام اصلی مردم در انتخابات 24 خرداد این بود که اولاً به دنیا اعلام کنند که مردم به نظامشان و نظام جمهوری اسلامی ایران پایبندند که هر گونه اصلاح و تغییری را در مدیریت بخواهند در چارچوب مردم سالاری دینی آن را خواهند خواست و در نهایت برای مردم تحقق اهداف نظام اسلامی اهمیت دارد.

متن کامل خبر:عصر ایران 
نوع مطلب : خبری - سیاسی، 
برچسب ها : روحانی، 22 بهمن، سخنرانی، میدان آزادی، تدبیر، دولت، اختلاس،
لینک های مرتبط :
در حالی که مسئولان استان فارس در یک سال اخیر تلاش هایشان را برای اتصال این استان به دریا بیشتر کرده اند، اما از ظواهر امر اینگونه بر می آید که با روی کار آمدن دولت جدید، کار برای فارسی ها از هر زمان دیگری سخت تر شده است.

در حالی که مسئولان استان فارس در یک سال اخیر تلاش هایشان را برای اتصال این استان به دریا بیشتر کرده اند، اما از ظواهر امر اینگونه بر می آید که با روی کار آمدن دولت جدید، کار برای فارسی ها از هر زمان دیگری سخت تر شده است.
ادامه مطلب


نوع مطلب : خبری - سیاسی، اجتماعی، 
برچسب ها : بوشهر، فارس، هرمزگان، جدایی، استاندار، نمایندگان، مردم،
لینک های مرتبط :
بهار دارد پاورچین پاورچین از راه میرسد. موسم عیدی گرفتن است. اقتصاد جهانی دارد از شانه هایم می افتد پایین. 
سهمیه بنزین سفرم را باد خواهد برد...
پسر بچه همسایه کفشهای عیدش رو از حالا پوشیده و به من و او چه که چند خانه ان طرف تر...
اصلا مهربانی بسته ای چند؟ 
توی لپ لپ چند تومانی پیدا می شود؟

نه نشد. بگذارید از اول شروع کنم. آن طور که می خواستم از آب و گل در نیامد. این متن باید بهاریه باشد. بی رگه ای از ابهام و ایهام و بدون پاشیدن فلفل سیاه تلخ نگاری...
بهار دارد قدم زنان پا روی سینه ننه سرما می گذارد. دیگر کسی چکمه بلند نمی پوشد. من چشمم را پیوند زده ام به عکس کیم کارداشیان، شرم انجام نمی دهم 

این عید که بیاید  سی و یکمین بهار را بر میدارم و آن طرف سرم می گذارم .  چند سال بود این عدد ها را نمی شماردم...
واقعا نمی دانم؛ فروردین که بیاید به قربانگاه خواسته های چند ساله خواهم رفت...

نه نشد! این سطور باید کمی بوی کافور بگیرد. باید از اول شروع کنم که دیگر طعم اروت...
بهار نزدیک است... همین نزدیکی ها. خیلی نزدیک. 
تکه ای از زمین فوتبالی که من و احساسم در آن با هم یکی به دو می کنیم روی میز است.
آینه کمی آن طرف ت خودش را نشان می دهد. من دیگر به دیدن خود نمی روم...
ماهی قرمز سنبل زندگی است...
و تو سنبل زندگی ای...
تو ماهی قرمزی که داری از دستم لیز می خوری...
میخورم ...
سرکه...
با سیب...
با سماق...
هفت سین سبد! هفت سین!
راستی تو سین چندمی سید؟

نوروز دارد ... روز از نو ... روزی ... 
چه فرق می کند به حال من که سکه های عیدم از سکه افتاده اند و اسکناسهای تا نخورده ام  خودکاری شده اند؟

اینک باید اتو بکشم خود را...
از جوراب تا زیر حلق...
باید بوی ادکلن بدهم ...
بوی کاغذ رنگی و بوی عیدی و بوی شیرین فرهاد...

بهار سر آغاز است.
ری استارت است.
اما اگر ویروسی باشیم چه؟
اگر ویندوزمان بالا نیاید؟... اگر...

نه باید این متن را از سر بنویسم . 
باید کل صفحه را های لایت کنم ...

و دگمه دیلیت را بزنم. باید...
پس نقطه سر خط.

دارد بهار می شود، عید می آید ...


هنگامه شادی است...
 

نوع مطلب : اجتماعی، عاشقانه، 
برچسب ها : بهار، خاطرات، سال نو، زندگی، فراموشی، گذشت، من،
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 2 )    1   2   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات