تبلیغات
دشت فاریاب/ خبری،سیاسی، اجتماعی، عاشقانه، تفریحی - دم خروس یا قسم حضرت عباس؛ متن خبر های رادیو اسرائیل در ادامه مطلب
 
دشت فاریاب/ خبری،سیاسی، اجتماعی، عاشقانه، تفریحی
اگر؛ کسی دوان دوان به سوی تو اومد احتمال بده شاید در حالِ فرار از دیگری باشد !
                                                        
درباره وبلاگ

ای کسانی که اینقدر پشت سر من حرف میزنید...

عاشقتونم که اینقدر درگیر منید...
مدیر وبلاگ : یکی از اون ورا
پیوندها
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

پربحث ترین

 

*     امروز، در بیست و دومین روز عملیات دفاعی اسرائیل موسوم به "صخره استوار" در غزه، در همان حال که اسرائیل ده تن سربازان و افسران جان باخته خود در عملیات دیروز را به خاک می سپرد، و علی رغم آن که اسرائیل با برقراری آتش بس 24 ساعته موافقت کرده بود، حملات موشکی از نوار غزه به سوی شهرهای اسرائیل همچنان ادامه یافت  در اکثر موارد این موشک ها در هوا شکار شد و یا در زمین باز سقوط کرد. ولی مردم چندین شهر اسرائیل همچنان با شنیدن صدای آزیر ناچار شدند به اماکن امن پناه برند.

*    به علت ادامه حملات موشکی از نوار غزه نیروی هوائی اسرائیل امروز دامنه فعالیت خود را گسترش بخشید و به انهدام خانه های شماری از رهبران و سرکردگان گروه های ترور در غزه پرداخت. گزارش رسید که نیروگاه برق غزه نیز به آتش کشیده شده است و هرج و مرج در غزه به شدت ادامه دارد. ولی اسرائیل امروز نیز به ده ها کامیون امکان داد مقادیر زیادی آذوقه و مایحتاج به نوار غزه منتقل کنند.

*    کابینه محدود امنیتی اسرائیل همچنان به مشاورات در بسته ادامه می دهد و در عین حال می کوشد از گسترش عملیات و ورود به نواحی بیشتری در غزه خودداری ورزد. بنیامین نتانیاهو تخست وزیر در یک کنفرانس مطبوعاتی از اقدامات دفاعی اسرائیل در برابر تعرضات حماس و دیگر سازمان های ترور سخن گفت و خاطر نشان ساخت که در این مرحله، مهمترین هدف اسرائیل تامین امنیت شهروندان و همچنین سربازان این کشور است.

*    وزیر دفاع و رئیس ستاد کل ارتش نیز گفتند که اسرائیل بیشترین تلاش را می کند که به جان غیرنظامیان در غزه کمترین آسیب وارد آید. ولی حماس ناجوانمردانه همچنان از غیرنظامیان به عنوان یک سپر انسانی استفاده می کند که اسرائیل را در تنگنا قرار دهد. رئیس ستاد تاکید کرد که اگر دولت تصمیم بگیرد، ارتش کاملا آماده اجرای دستورات برای گسترش عملیات نظامی می باشد.

*    ارتش اسرائیل اعلام کرد که در آسیب رسانی به جان غیرنظامیان فلسطینی در اردوگاه الشاطی و همچنین بیمارستان الشفاء نقشی نداشته و احتمال قوی آن است که انفجارها در اثر سقوط موشک هائی بوده که گروه های ترور به سوی اسرائیل شلیک کرده بودند، ولی به علت نقص فنی در خود غزه سقوط کرده است.

*    یک خبرنگار عرب تبار روزنامه فرانسوی لیبراسیون فاش ساخت که حماس به او هشدار داده بود که اگر مطالبی خلاف خواست این گروه بنویسد از غزه اخراج خواهد گردید و حتی جانش به خطر خواهد افتاد. خبرنگاران دیگر نیز گفتند که حماس هشدار داده که آنان حق ندارند به این واقعیت در گزارش های خود اشاره کنند که حماس از غیرنظامیان فلسطینی به عنوان سپر دفاعی استفاده می کند.

*    وزیر خارجه ایالات متحده گفت که با برقراری آتش بس باید زمینه برای پاکسازی نوار غزه از جنگ افزارهای راکتی و موشکی فراهم شود. این نیت رهبران ایالات متحده خشم علی خامنه ای را بر انگیخت که در سخنان امروز خود ایالات متحده را مورد حملات شدید لفظی قرار داد و ادعا کرد که آمریکا نمی خواهد که فلسطینی بتوانند از خود دافع کنند.

*    خامنه ای در نطق امروز خود به مناسبت عید فطر، به دهن دریدگی علیه اسرائیل نیز ادامه داد و با نادیده گرفتن این واقعیت که جنگ را حماس با حملات موشکی خود علیه اسرائیل آغاز کرد، این کشور را "سگ هار" لقب داد و خواهان ارسال بیشترین مقدار اسلحه جنگی برای سازمان های ترور گردید. این فراخوانی خامنه ای در حالی بیان می شود که تقریبا همه کشورهای عرب و اسلامی نسبت به ضرباتی که بر حماس وارد آمده سکوت کرده اند و تنها حکومت ایران است که به طرفداری از ترور عربی ادامه می دهد.

*    با فرارسیدن عید فطر، پرزیدنت روبی ریولین رئیس جمهوری جدید اسرائیل پیام شادباشی برای شهروندان عرب اسرائیل و مسلمانان سراسر جهان انتشار داد و خاطر نشان ساخت که پیروان همه ادیان باید به یکدیگر احترام بگذارند و برای برقراری تفاهم و همزیستی مسالمت آمیز بکوشند.

 

 تفسیر سیاسی هفته
نوشته: منشه امیر

 

  چه کسی در غزه آدم می کشد؟

 تمام تلاش خود را کردند تا اسرائیل را به جنگ بکشانند. خالد مشعل گفته بود که آرزو دارد اسرائیل را به غزه بکشاند. اسماعیل هنیه نیز همین را گفته بود و بی تردید عبدالله رمضان شلح هم گفته بود که چنان سربازان اسرائیلی را در غزه غافلگیر خواهند کرد که اسرائیل به زانو درآید.

اسرائیل شکیبایی نشان داد؛ چند روز صبر کرد و در برابر حملات موشکی واکنشی نشان نداد. ولی در همان حال هشدار داد که اگر حملات ادامه یابد، قاطعانه از امنیت جانی شهروندان خود دفاع خواهد کرد و به آنان درس عبرت خواهد داد.

ولی آن ها حملات موشکی را قطع نکردند و حتی بر شدت آن افزودند و فرودگاه بین المللی اسرائیل، فرودگاه بن گوریون، را نشانه گرفتند و به سوی شهر تل آویو، بزرگترین  مرکز جمعیتی اسرائیل موشک پراندند.

یک هدف ساده داشتند و آن کشتن زن و مرد و کودک اسرائیلی و ضربه زدن به شهرها و آبادی های اسرائیل بود. ولی اسرائیل برای حفظ امنیت مردم خویش اهمیت درجه اول قائل است. همه چیز را آماده کرده بود تا مبادا شهروندان کمترین آسیب را ببینند. اطاق امن و پناهگاه بتونی در ساختمان ها وجود دارد و سامانه دفاعی ضد راکتی «گنبد آهنین» برپا شده و بیمارستان ها آماده پذیرفتن زخمی ها هستند.

ولی سرکردگان گروه های ترور در غزه، از حماس تا جهاد اسلامی، از اسماعیل هنیه تا رمضان شلح عربده جنگی را خیلی خوب بلدند که سر دهند ولی امنیت و جان شهروندان فلسطینی کوچک ترین اهمیتی برای آنان ندارد. تنها اهمیتش آن است که شهروند فلسطینی باید نقش گوشت دم توپ را برایشان ایفا کنند. یعنی در برابر دوربین تلویزیون کشته شوند تا سازمان های تروریستی احساسات مردم دنیا را علیه اسرائیل تحریک کنند و تظاهرات آن چنانی در این و آن کشور کشور اروپایی برپا سازند و بکوشند به حیثیت اسرائیل آسیب برسانند و مردم دنیا را به سود خود و نیات تروریستی و سیاه خویش تحریک کنند.

در واقع حماس و جهاد اسلامی و دیگر سازمان های ترور، مرتکب جنایت جنگی مضاعف شده و می شوند؛ جنایت اول آن است که همه موشک های خود را به سوی مراکز جمعیتی اسرائیل نشانه رفته اند با این هدف که شهروند و غیرنظامی بکشند. جنایت جنگی دوم آن ها آن است که ارتش اسرائیل را ناچار سازند واکنش نشان دهد و از امنیت شهروندان خود دفاع کند. ولی ترور فلسطینی، شهروند فلسطینی را هم سپر بلای خود قرار می دهد و از داخل جمعیت خودی اش شلیک می کند و از پشت بام کودکستان ها و دبستان ها، و از مساجد و بیمارستان های غزه به حملات موشکی دست می زند تا عملیات دفاعی اسرائیل مشکل گردد و اگر انبارهای اسلحه که در خانه های شخصی و در سردابه های بیمارستان ها و یا مساجد غزه قرار دارد، بمباران آن ها جنبه حمله به نواحی غیرنظامی بگیرد و اسرائیل در صحنه بین المللی در تنگنا قرار گرفت و ترور فلسطینی بتواند «پیروزی دیپلماتیک» به دست آورد.

از شگفتی های روزگار، تصمیم شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد است که فراموش می کند عامل تعرض و نبرد، خود تروریست های فلسطینی بوده اند و سران ترور فلسطینی هستند که جنایات مضاعف جنگی مرتکب می شوند، و تنها گناه اسرائیل آن است که می خواهد از خود و امنیت شهروندان خویش دفاع کند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل دستور می دهد که تحقیقاتی در مورد احتمال ارتکاب جنایات جنگی توسط  اسرائیل مورد بررسی قرار گیرد. یعنی: مهم نیست که حماس با حملات موشکی علیه شهروندان اسرائیلی مرتکب جنایت جنگی شده و می شود؛ مهم آن است که اسرائیل حق ندارد از خود دفاع کند، زیرا حماس انبار اسلحه و ستاد جنگی خود را عامدانه و با غرض قبلی در نواحی مسکونی قرار داده و حتی در مدارس متعلق به سازمان ملل متحد راکت های متعدد پنهان می کند و پشت بام مدارس و کودکستان ها و حتی بیمارستان ها و مساجد متعدد در غزه را پایگاه پرتاب راکت ها و موشک های جنگی قرار می دهد.

چرا شورای حقوق بشر سازمان ملل این گونه آشکار چشمان خود را در برابر واقعیت می بندد، و عدالت را پایمال می کند، و عملا در کنار ترور فلسطینی و ترور کور اسلامی قرار می گیرد؛ آن هم همین تروری که از اخوان المسلمین و از «داعش» و اسلام تعصب گرا سرچشمه می گیرد؟!.

پاسخ به این پرسش بسیار ساده است: اکثریت عددی کشورهای عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل  متحد همان هایی هستند که خودشان کوچک ترین اهمیتی برای حقوق انسانی در آن کشور قائل نیستند. کشورهایی که دیکتاتوری مطلق در آن جا حکمفرماست و حقوق شهروندی معنی و مفهومی ندارد. اکثریت کشورهای عضو شورای حقوق بشر عرب هستند، مسلمان هستند و یا با رژیم های دیکتاتوری اداره می شوند.

حالا همین ها آمده اند و می گویند با تعرض و  تجاوز حماس و جنایات جنگی آن کاری ندارند – بلکه آمده اند و یقه اسرائیل را می چسبند – زیرا از دیدگاه آنان، اسرائیل دیوار کوتاه است و آسان تر می توان به آن زور گفت و به عدالت و انصاف تظاهر کرد.

می بینیم که در لندن و پاریس و چند شهر و پایتخت اروپایی تظاهرات گسترده ای به جانبداری از ترور فلسطینی و در نکوهش حق دفاع اسرائیل براه می افتد. ولی این تظاهر- کنندگان که هستند؟ همه فلسطینی و عرب و مسلمان و اهل کشورهای دیکتاتوری هستند که در همین تظاهرات نیز اسرائیل را به نابودی تهدید می کنند.

ولی می ببنیم که در خود کشورهای عرب کوچک ترین حمایت از تروریست های غزه شنیده نمی شود و از تظاهرات به سود آن ها خبری نیست! زیرا در کشورهای عربی ماهیت تروریستی حماس و نیات ویرانگرایانه آن را خوب می شناسند و می دانند که افراط گرایی عربی و فلسطینی موجب مصیبت و باعث شکست فلسطینیان می شود و اگر حماس در غزه قدرت مطلق شود، همان را خواهد کرد که امروز «داعش» در عراق می کند.

مصر از حماس نفرت دارد، زیرا آن را یک سازمان تروریستی و شعبه ای از اخوان المسلمین مصر می داند. رهبران مصر بر این باورند که تا وقتی ترور فلسطینی و عربی وجود دارد، فلسطینیان و اعراب هرگز روی آرامش نخواهند دید و از رفاه و پیشرفت برخوردار نخواهند شد.

اردن دقیقا می داند که چگونه حماس و جهاد اسلامی منافع فلسطینی ها و اعراب را به خطر می اندازند. حتی عربستان سعودی نیز از حماس نفرت دارد و اگر امیرنشین قطر از آن ها حمایت می کند، به خاطر رقابتی است که با عربستان در مورد به دست گرفتن رهبری جهان عرب دارد.

در لندن و پاریس به حمایت از ترور فلسطینی تظاهرات می شود – ولی ممالک عربی خاموش می مانند و در واقع از این که حماس و جهاد اسلامی سرکوب می گردند بسیار شادمان هستند و در دل خود ابراز خرسندی می کنند که این ماموریت دشوار را ارتش دفاعی اسرائیل با این مهارت و کاردانی انجام می دهد.

واکنش سران حکومت اسلامی ایران در برابر رویدادهای غزه شگفت انگیز نیست. رژیم ایران همان آرزو و هدفی را دارد که حماس و جهاد اسلامی دنبال می کنند و آن قربانی کردن مردم مظلوم فلسطین برای پیشبرد هدف های سیاسی و دینی خویش می باشد.

از این رو حیرت انگیز نیست که علی خامنه ای به مردم فلسطین می گوید بجنگید و کشته شوید تا شاید بتوانید اسرائیل را در تنگنا قرار دهید و به آن آسیب برسانید، و برای رسیدن سریع تر به هدف، همین روزها از «تسلیح کرانه باختری مانند غز» به عنوان «تنها راه کاستن از محنت ملت فلسطین» سخن می گوید.

علی لاریجانی اعتراف می کند که حکومت ایران اسلحه به دست حماس و جهاد رسانده است. البته نام اسلحه را به صراحت نمی آورد، بلکه می گوید «تکنولوژی ساخت اسلحه». ولی محسن رضایی صریح تر سخن می گوید و تایید می کند که ایران برای ترور فلسطینی پول و اسلحه فرستاده است و در نامه به فرمانده شاخه نظامی حماس می نویسد: «برادر عزیزم...از دل سنگ هم که شده اسلحه مورد نیاز به دستتان می رسد».

در سال های اخیر اسرائیل دست کم دو بار کشتی های فرستاده شده از جانب ایران را که حامل صدها تِن اسلحه بوده شناسایی و مصادره کرده است.

بسیاری از رسانه های همگانی جهان نیز خود را در خدمت ترور فلسطینی و تروریست های حماس قرار داده اند و حقایق را تحریف می کنند و در گزارش های تلویزیونی، تنها بیمارستان های غزه را نشان می دهند و کودکان و زنان  زخمی شده یا مقتول فلسطینی را.

حماس به فیلمبرداران و خبرنگاران خارجی تنها اجازه عکسبرداری از بیمارستان ها را می دهد تا بدین سان احساسات مردم جهان را علیه اسرائیل تحریک کند؛ یعنی علیه کشوری که از امنیت شهروندان خود در برابر تجاوز و تعرض موشکی دفاع می کند و این حقی است که در منشور سازمان ملل به رسمیت شناخته شده و دبیرکل سازمان ملل و رهبران بسیاری از کشورها آن را تایید می کنند.

ارتش اسرائیل در ظرف کمتر از سه هفته جنگ در غزه بیش از سه هزار ماموریت هوایی انجام داده است. با توجه به آن که حماس انبارهای اسلحه را در مساجد و بیمارستان ها قرار می دهد و از پشت بام مدارس و کودکستان ها و از داخل خانه های مردم غزه شلیک می کند، چگونه می توان از کشته شدن غیرنظامیان و از جمله زنان  و کودکان جلوگیری کرد؟.

آیا یادتان هست که نیروی هوایی آمریکا در عراق و نیروی هوایی ناتو در افغانستان چه شمار از شهروندان غیرنظامی را به علت اشتباهات شناسایی به  قتل رساندند؟ پس چرا علیه آنان، شورای حقوق بشر سازمان ملل به تحقیقات نپرداخته و کمیسیون تفحص برپا نکرده است؟

ارتش روسیه هنگام حمله به اوستیای جنوبی در ظرف یک روز دو هزار نفر را کشت. چرا شورای حقوق بشر دخالت نکرد؟. بخش بزرگی از گروزنی در چچن را با خاک یکسان کرد. چرا شورای حقوق بشر کمیسیون تحقیق برایش برپا نکرد؟.

از آنانی که در تظاهرات جانبداری از ترور فلسطینی در لندن و پاریس و چند شهر اروپایی دیگر به خیابان ها آمدند، باید پرسید که چرا تظاهرات مشابهی علیه بشار اسد برپا نکردید که حدود 170 هزار نفر از مردم سوریه را بی رحمانه و توام با ارتکاب شنیع ترین جنایات جنگی کشته است؟.

چرا آن به اصطلاح بشر دوستان که همگی از کشورهای دیکتاتوری عربی به اروپا آمده اند و علنا می گویند که می خواهند پایگاه تمدن غرب را به اشغال خود درآورند، در واکنش به جنایات «داعش» در عراق و ترورهای انتحاری مسلمان علیه مسلمان، تا حال تظاهرات برپا نکرده اند؟

ملت اسرائیل هیچ خصومتی با فلسطینیان ندارد و دولت های اسرائیل نیز قصد آسیب رسانی به شهروندان فلسطینی را نداشته و ندارد. در جریان عملیات موسوم به «صخره استوار»، ارتش اسرائیل بیشترین تلاش خود را کرده تا کمترین آسیب به شهروندان فلسطینی وارد آید. ولی در جنگ و نبرد، نمی توان از بروز چنین حوادثی جلوگیری کرد و اگر یک شهروند بیگناه فلسطینی کشته شده یا می شود، نکوهش آن را باید متوجه سرکردگان ترور فلسطینی ساخت که با خون فلسطینی تجارت می کنند و به حساب های بانکی محرمانه خویش می ریزند.

ارتش اسرائیل برای درمان زخمی های فلسطینی یک بیمارستان صحرایی در خط مرزی نوار غزه برپا کرد. ولی حماس به زخمی ها دستور داده بود که حق ندارند به بیمارستان اسرائیلی نزدیک شوند – حتی اگر با خطر مرگ روبرو باشند.

دعا کنیم که خونریزی پایان گیرد. ولی تعرض و تجاوز فلسطینی علیه اسرائیل تنها هنگامی قطع خواهد شد که سازمان های ترور سرکوب شوند و نوار غزه از وجود موشک و و راکت های تعرضی پاکسازی شود و مردم غزه به جای خصومت و آسیب رسانی به اسرائیلیان، به آبادانی سرزمین خود بپردازند و بکوشند همسایگان خوبی برای اسرائیل باشند.

شنبه : چهارم امرداد 1393، بیست و ششم ژوئیه 2014 

 


                  

نوع مطلب : خبری - سیاسی، 
برچسب ها : اسرائیل، غزه، فلسطین، جنگ، کشتار، اتش بس، موشک باران،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 16 مرداد 1396 05:54 ق.ظ
It's in fact very difficult in this active life to listen news on Television, thus I just use world wide
web for that reason, and get the latest information.
دوشنبه 1 خرداد 1396 05:51 ب.ظ
Aw, this was an exceptionally nice post. Taking a few minutes and
actual effort to make a really good article… but what can I say…
I put things off a whole lot and don't seem to get anything done.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.